Pokazy psich zaprzęgów

Przejażdżki psimi zaprzęgami zarówno na śniegu jak i w warunkach bezśnieżnych. Na wózku można przewieźć jednego pasażera, na saniach na jedną turę - trzy osoby.

Ilość przejażdżek na jeden zaprzęg jest ograniczona w zależności od ilości osób chętnych do przewiezienia dysponujemy różną ilością zaprzęgów (do uzgodnienia z organizatorem).

Pokaz zręcznościowy powożenia psimi zaprzęgami różnej wielkości (od 4 do 12 psów)

Inscenizacja wyścigu o złotą działkę

Pokaz dzielności zaprzęgu (pokonywanie przeszkód, w tym ściany ognia).

Pokaz uzupełnia ciekawy komentarz, który nie tylko na bieżąco naświetla publiczności trudność powożenia psim zaprzęgiem, ale również opowiada o historii psich zaprzęgów i powstaniu sportu psich zaprzęgów.Obozy dziecięce

 

Legia Obozy sportowo- rekreacyjne dla dzieci i młodzieży.
Organizacja życia obozowego oparta jest o wypróbowane wzory harcerskie. Uczestnicy sami, pod kierunkiem instruktorów wykonują prace obozowe. Podczas zajęć młodzi adepci sztuki maszerskiej uczą się jak prawidłowo opiekować się psami i jak z nimi pracować, biorą także codziennie udział w różnorodnych zajęciach sportowych, z zakresu canicrossu, powożenia zaprzęgiem, bikejoringu, a także w ćwiczeniach ogólnorozwojowych, treningach biegowych, rowerowych itp.
 


Strona 2 z 2